Od 28. června do 14. července se v Mladotově domě na Pražském Hradě (Vikářská ulička, naproti Katedrále sv. Víta) koná výstava s názvem „Cestou k poznání“.

Výstavu, která je příspěvkem k Roku Víry a výročí 1150 let příchodu Cyrila a Metoděje na Velkou Moravu, pořádá Metropolitní Kapitula u Sv. Víta v Praze na Pražském Hradě a Hradčanská galerie Josefa Kalouska.
„Hlásáním Kristova evangelia ve Velkomoravské říši byli pověřeni dva bratři ze Soluně, kteří vstoupili do dějin pod jmény Cyril a Metoděj. Úspěch jejich důležitého poslání byl do jisté míry podmíněn vzděláním a životem, který oba vedli, než se vydali k nám na Moravu. Právě tato cesta, životní cesta těchto věrozvěstů je hlavní naplní této výstavy na Pražském Hradě. Není to však jen cesta jejich poznání, je to i cesta životní a duchovní nás všech. Proto se motiv cesty stane hlavním motivem na výstavě, na které budou vystaveny nejenom obrazy z jejich života, ale především abstraktní pojetí duchovní cesty jako takové. Chceme, aby se Cyrilometodějský odkaz dotýkal všeobecné životní hodnoty, tak jako každý z nás má svoji cestu k poznání,“ uvádějí organizátoři výstavy.

Zdroj: www.e-cirkev.cz
(redakčně upraveno)