......................................................................................
Stanovisko církve adventistů ke zprávám o gymnáziu Amazon
Od neděle 28. února informují některé sdělovací prostředky v České republice o údajném napojení Církve adventistů sedmého dne na pražské soukromé gymnázium Amazon a o údajném ovlivňování jeho výuky.
Na ústředí církve v Praze se v této souvislosti obracejí lidé s žádostí o vysvětlení. Předseda Česko-slovenské unie církve Ing. Mikuláš Pavlík M.A. k tomu proto jménem všech členů tohoto křesťanského společenství vydal následující stanovisko:
"Církev adventistů sedmého dne není zřizovatelem ani podílníkem soukromého gymnázia Amazon v Praze, nepodílí se na jeho řízení ani provozu. Nemá proto žádné informace o této škole. Církev není povolána ani oprávněna veřejně komentovat soukromé pracovní záležitosti a názory svých členů, tedy ani adventistů, kteří jsou vlastníky či zaměstnanci různých firem.
Co se týká zprávy v České televizi, která informaci přinesla jako první, považujeme ji za hanobící a diskriminující vůči členům naší církve. Používat termíny jako ´podezřelé´, ´pátrat´ nebo ´kdo za školou stojí´ v souvislosti s členstvím některých zaměstnanců školy v církvi adventistů je xenofobní rétorika, která je v rozporu s kodexem veřejnoprávní televize a ústavní Listinou práv a svobod. Věříme, že k tomuto incidentu by nedošlo, kdyby Česká televize zahrnula do přípravy své zprávy i stanovisko církve, o které informuje."
Více o Církvi adventistů sedmého dne nawww.casd.czodd. komunikace ČS unie CASD
Dalsi informace
Hledat:
Probíhající sbírky a pomoc po povodních - 2.9.
Ulrich Parzany v Praze - 18.8.
2. celocírkevní setkání mládeže CČSH - 26.7.
Slovo Synodní rady Českobratrské církve evangelické k situaci na Kubě - 20.7.
Více ze zpravodajství ...
Webové stránky členských církví, církve přidružené a pozorovatelů










