Na jižním svahu Hořejších Herlíkovic, nedaleko od Vrchlabí, najdete rekreační zařízení Českobratrské církve evangelické.
Schovává se před hlavním proudem obdivovatelů krás Krkonošské přírody a pulzujícím turistickým životem. Nabízí však něco jiného: uprostřed bohatě rozkvetlých luk se můžete zastavit, abyste si vychutnali krásný výhled přes údolí na vrch Žalý. Při troše štěstí při podvečerní procházce okusíte pravé krkonošské ticho. A v noci? Uvidíte hvězdy! Prostor k zamyšlení, modlitbě, meditaci a opravdu hlubokému odpočinku najdete uprostřed přírody nebo můžete využít neobvyklé možnosti a otevřít dveře secesního kostelíka. Je součástí areálu Horského domova a poskytuje duchovní prostor pro konání bohoslužeb. 
Ubytování si vyberete podle svých potřeb v jedné ze tří budov. V Hlavní budově je 21 lůžek v pokojích s vlastním sociálním zařízením. Chata Vilka má 26 lůžek a dva pokoje pro vozíčkáře. Společné sociální zařízení je na chodbě.Ve Vokurce je 16 lůžek v pokojích s vlastním sociálním zařízením. 
Rodiny s dětmi dají přednost klidnému zázemí. Děti využijí hernu v Hlavní budově i nekonečné prostory luk v bezpečném prostředí s minimálním provozem. Sportovci asi vyhledají spartánštější ubytování s možností individuálního programu. Senioři přivítají možnost dojet autem až na parkoviště u Hlavní budovy a trávit odpočinek procházkami po upravené cestě vinoucí se po vrstevnici. 
Kromě individuální turistiky zde probíhají školení, školy v přírodě, kurzy nebo seznamovací pobyty. Pro tyto akce jsou připraveny dvě místnosti v Hlavní budově upravené jako společenské a školící prostory.
Vedle klidné atmosféry celého zařízení a jeho nejbližšího okolí můžete užívat všech možností, které Krkonoše nabízejí: pěší výlety, horská cyklistika, lyže. Město Vrchlabí je dobře dostupné autem a pro ty zdatnější i pěšky.
Možná, že plánujete nějakou akci pro Vaši rodinu, nebo dokonce pro větší skupinu. Vyzkoušejte nabídku Horského domova. 
Myslím, že je to místo, kde se vám bude líbit!
Tomáš Matějovský
Informace:
Horský Domov Herlíkovice, Strážné 157, 543 52 Strážné
Tel.: 499 434 300
Mobil: 604 434 300
Fax: 499 434 303
www.horskydomov.cz