V pátek 14. října 2011, zhruba půl roku po katastrofálním zemětřesení v Japonsku, se na Evangelické teologické fakultě UK v Praze uskuteční mezioborovoá konference s názvem "Bát se nebudeme: otřásání a trvání v kultuře japonské a české".

Klade si za cíl prozkoumat způsoby zvládání životních a společenských otřesů v japonské a české kultuře, učit se ze setkání kultur a posílit tak připravenost na neštěstí. Organizátoři vnímají setkání také jako příležitost k hledání českých hodnot a chtějí si položit otázku: Co bychom světu řekli, kdyby se to stalo nám?
Své příspěvky k tématu z různých úhlů pohledu přednesou například teolog Ludvík Armbruster, buddhistický duchovní Robin Shoen Heřman, sociolog Zdeněk R. Nešpor, jaderná fyzička Dana Drábová a další.
Konferenci pořádá Evangelická teologická fakulta Univerzity Karlovy v Praze ve spolupráci s Cyrilometodějskou teologickou fakultou Univerzity Palackého v Olomouci, Psychosociálním intervenčním týmem České republiky a Spolkem krizovců a humanitářů.
Pořadatelé tak chtějí vzdát poctu japonskému národu - lidem, kteří v důsledku březnového japonského zemětřesení zahynuli, i těm, kteří nesou a pomáhají zvládat jeho důsledky. Japonsko zasáhlo zemětřesení o síle 8,9 stupně 11. března 2011 a následná vlna tsunami si vyžádala přes dvacet tisíc mrtvých a pohřešovaných.

Kontakt:

Bohumila Baštecká, moderátorka konference: 776 027 468
Program konference naleznete v příloze.


Soubory ke stažení:

ETF Konference o otresech 14-10-11 def.pdf