Upřesněný kompletní program Modlitby za domov 2016

V den státního svátku v pátek 28. října 2016 se bude v Praze v rámci oslav vzniku samostatného československého státu konat desátý ročník ekumenického setkání lidí dobré vůle Modlitba za domov. Mottem letošní Modlitby za domov je "Díky za domov, díky za vlast". Modlitba za domov 2016 nabídne pestrý kulturní a duchovní program pro děti i dospělé, jenž se bude odehrávat na dvou místech v Praze.

   

Foto: Spirituál Kvintet 

 

Koncert Spirituál Kvintetu v komponovaném pořadu se zajímavými hosty - přímý přenos ČT 2
28. října od 15 hodin v kostele Nejsvětějšího srdce Páně na Náměstí Jiřího z Poděbrad (metro A) v Praze 3

V pořadu vystoupí Spirituál kvintet a také řada zajímavých hostů, mezi nimiž jsou herečka, zpěvačka a moderátorka Michaela Dolinová, spisovatel Jiří Stránský, místopředseda Nejvyššího soudu Roman Fiala a psychiatr, vysokoškolský pedagog a popularizátor vědy Cyril Höschl. V předtočených příspěvcích zazní názory zpěváků Marty Kubišové a Václava Neckáře a herců Matouše Rumla a Marka Němce. Také bude možné shlédnout reportáže o službě na sídlišti Sboru Církve bratrské v Praze 13 – Třináctky a o prevenci závislostí a o pomoci lidem se závislostmi, kterou poskytuje mezinárodní křesťanská organizace Teen Challenge. Pořad bude prolnut čteními z Bible a modlitbami zástupců církví sdružených v Ekumenické radě církví v ČR. Vstup do kostela je možný ve společenském oblečení do 14:45 hodin. Pořad bude živě přenášet od 15.00 hodin Česká televize na programu ČT 2.

 

Kulturně-duchovní festival pro celou rodinu s vystoupením hudební skupiny Nezmaři

28. října od 9:30 do 13:30 hodin v Komunitním centru Matky Terezy - U Modré školy 2337 - Praha 11 - Háje (metro C)

V rámci kulturně duchovního festivalu můžete navštívit slavnostní zahájení s modlitbou se zástupci církví, vystoupení loutkového divadla Aleše Bílka Vysmáto, které bude pro děti hrát hru Princezna a drak, program pro děti v doprovodu rodičů na téma „Perly moudrosti“ – zaměřený na Karla IV. a Jeronýma Pražského,  tržiště možností, výstavu dětských výtvarných prací, vyhlášení výsledků dětské výtvarné soutěže, společné modlitby a koncert hudební skupiny NEZMAŘI. Festival bude moderovat Michaela Dolinová. 

Podrobný program kulturně duchovního festivalu najdete ZDE.

 

 

Koncert Spirituál Kvintetu v komponovaném pořadu se zajímavými hosty - přímý přenos ČT 2 od 15:00

plakát ve formátu JPG - klikněte SEM 

 

 

Kulturně-duchovní festival pro celou rodinu v Komunitním centru Matky Terezy

plakát ve formátu JPG - klikněte SEM


 

 

Souhrnný plakát

 

plakát ve formátu JPG - kliknětě SEM

 


 

Modlitbu za domov organizuje Ekumenická rada církví ČR ve spolupráci s církvemi, s podporou Ministerstva kultury a ve spolupráci s dalšími partnery.

 

Přejít na hlavní stránku Modlitby za domov

 

  faceboková stránka Modlitby za domov - www.facebook.com/modlitbazadomov

  facebooková událost Modlitby za domov 2016