„Patříme k sobě!“ připomíná letošní Modlitba za domov

Před 30 lety v době pádu totality se zdálo, že je národ jednotný. Dnes, o tři dekády později, o tom mnozí pochybují. Organizátoři Modlitby za domov, tradiční akce pořádané Ekumenickou radou církví, proto za hlavní téma letošního ročníku zvolili heslo „Patříme k sobě!“ Chtějí na základě společného duchovního dědictví připomenout, že je mnoho toho, co nás spojuje. Modlitba za domov se tradičně koná na státní svátek vzniku první československé republiky 28. října. Obrací se nejen na věřící publikum, ale na všechny, kterým jsou vlastní nějaké duchovní hodnoty.

 

Církve Ekumenické rady církví každý rok spojují své síly k tomu, aby důstojně a s vděčností připomněly vznik našeho prvního samostatného státu, jeho složitou historii a před třemi desetiletími znovu nabytou svobodu. Společně se schází, aby se pomodlily za požehnání a ochranu pro naši zemi. Součástí akce je bohatý duchovní a kulturní doprovodný program, vyvrcholením je přímý přenos České televize. Místem konání se letos stal evangelický a někdejší utrakvistický kostel u Klimenta v Praze v Klimentské ulici. Hlavní program – sama Modlitba za domov v přímém přenosu České televize – začíná v 15.00 hodin.

 

Hlavními hudebními hosty letošního ročníku Modlitby za domov budou Eva Henychová, Roman Dostál a Slávek Klecandr, kteří modlitbu doprovodí svými písněmi a večer vystoupí na samostatném koncertu. Mezi odborné pozvané hosty patří Pavel Hošek, Jeroným Klimeš nebo Pavel Vimr.  Na programu se bude podílet také umělecká skupina Nocturno, která představí svou audiovizuální intervenci – modlitbu beze slov s prvky moderního tance i videomappingu.

 

Součástí modlitby za domov je také výtvarná soutěž pro děti a mládež. Prostřednictvím výtvarných prací a letos poprvé i prostřednictvím krátkého videa mohou účastníci soutěže po svém zpracovat heslo letošního ročníku: „Patříme k sobě!“

 

Bližší informace o Modlitbě za domov naleznete na webových stránkách www.modlitbazadomov.cz

 

Petr Jan Vinš

generální sekretář Ekumenické rady církví

 

 

 

 

 

(Pro zvětšení plakátů klikněte, prosíme, na obrázek.)

 

 

  www.facebook.com/modlitbazadomov

 

 facebooková událost Modlitba za domov 2019

 

 

Organizuje Ekumenická rada církví v ČR ve spolupráci s církvemi a dalšími partnery. Hlavní mediální partner je Česká televize.

 

Přejít na hlavní stránku Modlitby za domov