Václav Neckář s kapelou Bacily vystoupí v Praze v rámci Modlitby za domov

Legenda českého popu Václav Neckář, kapela Bacily a chlapecký pěvecký sbor Pueri gaudetes budou hlavními hudebními hosty letošní Modlitby za domov. 14. ročník tohoto kulturně duchovního setkání pro celou rodinu má téma Žít ve společném domě a připomene potřebu stability, odvahy v hledání nových cest i lidskou sounáležitost. Modlitba za domov se bude konat v den státního svátku 28. října 2020 při příležitosti připomínky Dne vzniku samostatného Československa a 350 let, které v tomto roce uplynou, od úmrtí pedagoga, biskupa, filosofa a spisovatele J. A. Komenského. Místem ekumenického setkání lidí dobré vůle bude kostel Husova sboru v Praze ve Vršovicích Církve československé husitské a Vršovické divadlo MANA.

 

Hlavní program, koncert v komponovaném pořadu se zajímavými hosty, začne od 15:00 hodin.  Pořadem budou provázet herečka, zpěvačka a moderátorka Michaela Dolinová a farář David Frýdl. Hosty budou farářka Martina Viktorie Kopecká, herec Lukáš Jurek, pedagog, komeniolog a kazatel Jan Hábl a nemocniční kaplan a kněz Marek Drábek. Svou účast předběžně přislíbila také zpěvačka a herečka Marta Kubišová. S Českou televizí jednáme o zajištění přímého přenosu hlavního programu Modlitby za domov.

 

V rámci doprovodného programu od 14:30 bude připravena dílna pro děti a rodiče, kde si budou moci společnými silami vyrobit dřevěnou hračku nebo zahrát stolní hry. Od 17:00 se bude konat beseda s hosty Modlitby za domov. Od 18:00 uvede vršovické divadlo MANA divadelní hru Země česká, domov můj? o lidech, pro které pojmy vlast a čest nebyly pouhými slovy.

 

Součástí Modlitby za domov je také výtvarná soutěžní přehlídka pro děti a mládež. Prostřednictvím výtvarných prací a také videa mohou děti zpracovat téma letošní Modlitby za domov Žít ve společném domě. Nejlepší výtvarné práce budou vystaveny v Husově sboru ve Vršovicích od 28. října do 8. listopadu 2020.

 

Srdečně Vás zveme na letošní Modlitbu za domov. Na koncert Václava Neckáře a Bacilů v kompovanovaném pořadu bude vstup umožněn do 14:45. Setkání organizuje Ekumenická rada církví ve spolupráci s církvemi a dalšími partnery. Vstup je volný na všechny akce kromě divadelního představení Země česká, domov můj?, kde se platí snížené vstupné.

 

Další podrobnosti k programu Modlitby za domov a k výtvarné soutěži pro děti a mládež naleznete na webové stránce www.modlitbazadomov.cz.

 

 


 

  www.facebook.com/modlitbazadomov

 

Organizuje Ekumenická rada církví v ČR ve spolupráci s církvemi a dalšími partnery. 

 

Přejít na hlavní stránku Modlitby za domov