Ekumenická spolupráce při Česko-německé online bohoslužbě

Ani pandemická situace neodradila německé pořadatele třetího ekumenického Kirchentagu od uspořádání pestrého programu pro své účastníky, tentokrát v online prostoru s biblickým tématem z Markova evangelia „Jděte se podívat.“

 

Česká ekumena se do programu zapojila spoluprací Ekumenické rady církví (ERC) a České biskupské konference (ČBK) při projektu česko-německé bohoslužby online. Tato bohoslužba byla sloužena a přenášena v sobotu 15. května 2021 ze dvou míst – z římskokatolického kostela sv. Jiljí v Nymburce a z evangelického kostela v Kelsterbachu u Frankfurtu nad Mohanem. Vysluhovali ji zástupci církve Českobratrské evangelické, Římskokatolické, Církve československé husitské, Evangelické církve augsburského vyznání, Církve bratrské, evangelické Friedensgemeinde a Křesťanského společenství v Nymburce. Po bohoslužbě mohli účastníci přejít do virtuální kavárny (prostřednictvím aplikace wonder.me) a zapojit se do již zcela neformální konverzace s dalšími věřícími.

 

Děkujeme všem, kteří se na uskutečnění tohoto projektu podíleli, za osobní nasazení každého jednoho člověka, za společné modlitby i za finanční podporu Česko-německého fondu budoucnosti.

 

Přímý přenos česko-německé bohoslužby (www.ekumenickarada.cz/kirchentag) či další programy 3. ekumenického Kirchentagu (www.oekt.de) jsou na webu k přehrání ze záznamu.

 

Veronika Matějková

Vedoucí českého přípravného týmu pro 3. ekumenický Kirchentag

 

Fotogalerii najdete ZDE.