Modlitba za domov 2022 má téma Odkud mi přijde pomoc?

Je člověk pouze součástí velkého systému, kterému podléhá? Nebo je odpovědný sám za sebe před

Bohem a je na jeho odpovědnosti, jak se stavět k systémům, které ho přesahují?

 

Ekumenická rada církví Vás srdečně zve k hledání odpovědí na tyto otázky a k účasti na 16. ročníku ekumenického setkání lidí dobré vůle Modlitba za domov, které se bude konat v rámci oslav vzniku Československé republiky 28. října v Národním památníku na Vítkově v Praze 3. Tématem letošního ročníku je modlitba: „Odkud mi přijde pomoc?“ (Žalm 121,1).

 

Foto: Vladimír Merta

 

V rámci slavnostní bohoslužby v přímém přenosu České televize od 13:00 hod. promluví vojenský kaplan Pavel Ruml, farářka a členka Československé obce legionářské Jana Šmardová, prof. Pavel Hošek, Ph.D. a kněz Marek Orko Vácha. Bohoslužbu povedou představitelé církví a biskup Tomáš Holub a hudebně ji doprovodí Kühnův dětský sbor a Vladimír Merta.Jednáme i s dalšími hudebním souborem a hosty.

 

 

Foto: Kühnův dětský sbor, autor Michaela Klakůrková 

 

Pro rodiny s dětmi se bude konat 28. října doprovodný program, v rámci kterého budou připraveny divadelní vystoupení, kreativní dílna a prohlídky Národního památníku na Vítkově. Děti a mládež zveme také k účasti na výtvarné soutěžní přehlídce, do které mohou zaslat své výtvarné práce do 15.října. Nejlepší práce budou odměněny a vystaveny.

 

Modlitbu za domov pořádá Ekumenická rada církví s podporou Ministerstva kultury a ve spolupráci s dalšími partnery. Vstup na všechny body programu je zdarma. Více informací najdete na www.modlitbazadomov.cz.

 

  www.facebook.com/modlitbazadomov

 

Organizuje Ekumenická rada církví v ČR ve spolupráci s církvemi a dalšími partnery. Hlavní mediální partner je Česká televize.

 

Přejít na hlavní stránku Modlitby za domov