Modlitba za domov 2021 vyzve k naději

Tak jako každý rok, připomene i letos Ekumenická rada církví spolu s dalšími lidmi dobré vůle 28. říjen, Den vzniku samostatného Československa, tradiční Modlitbou za domov. Vlastní Modlitba za domov se bude konat v nově vybudovaném Kostele a komunitním centru Krista Spasitele v Praze na Barrandově a jejím hlavním tématem bude naděje.

 

Modlitba za domov začne 28. října v 15:00 a bude přenášena živě Českou televizí na programu ČT 2. Hudebními hosty budou Igor Orozovič a Vladimír Javorský, které doprovodí Mirek Kemel & band. Komponovaný pořad se zajímavými hosty budou moderovat Lucie Výborná a evangelický farář Jaroslav Pechar. Pozvání do pořadu přijali MUDr. Anna Kočovská a Gisela Younisová, které pracovaly na covidových odděleních, biskup Tomáš Holub a teolog Pavel Černý a zástupci komunity na Barrandově farář Josef Ptáček a Jakub Černý.

 

Foto: Kostel a komnutní centrum Krista Spasitele na Barrandově

 

Od 15. do 28. října připravuje Ekumenická rada církví s dalšími partnery na několika místech na Barrandově doprovodný program Modlitby za domov, který nabídne stavění Lego® města, výstavu dětských výtvarných prací, rodinnou bohoslužbu, tvořivé dílny a kulturní vystoupení.

 

Doufáme, že Vám Modlitba za domov přinese naději a že se spolu s námi spojíte v modlitbě i v zamyšlení nad slovy Ježíše Krista: „Já jsem s vámi“, která dala letošnímu ročníku jeho motto. Akce se koná s podporou Ministerstva kultury ČR a ve spolupráci s dalšími partnery. Více informací najdete na webové stránce www.modlitbazadomov.cz.

 

 

 

  www.facebook.com/modlitbazadomov

 

Organizuje Ekumenická rada církví v ČR ve spolupráci s církvemi a dalšími partnery. Hlavní mediální partner je Česká televize.

 

Přejít na hlavní stránku Modlitby za domov