Obroď dobro, zlom zlo!

Aktualizace: 24. 10. 2023

 

Srdečně Vás zveme k účasti na 17. ročníku Modlitby za domov, která má tentokrát téma Obroď dobro, zlom zlo! Hlavním bodem letošní Modlitby za domov bude Slavnostní bohoslužba ke státnímu svátku vzniku republiky, která se bude konat 28. 10. 2023 od 11.00 v Národním památníku na Vítkově. Bohoslužbu povede předseda Ekumenické rady církví biskup Tomáš Tyrlík, kázání pronesou pražský arcibiskup Jan Graubnerkaplanka 41. mechanizovaného praporu Žatec npor. Veronika Moravcová a kaplan Poslanecké sněmovny Parlamentu Daniel KvasničkaShromáždění pozdraví premiér ČR Petr Fiala. Hudebně doprovodí bohoslužbu členové Sboru a Orchestru UK v Praze, dirigent Haig Utidjian, varhany Martin Maxmilian Kaiser. Bohoslužba bude bezprostředně navazovat na slavnostní pietní akt k tomuto svátku zde probíhající a bude ji živě přenášet Česká televize na programu ČT 2.

Součástí Modlitby za domov je již tradičně také výtvarná soutěžní přehlídka pro děti a mládež, do které mohou rodiče, školy i církve zasílat výtvarné práce do 15. října 2023. Autorky a autory nejlepších prací odměníme a jejich díla vystavíme v přímém přenosu České televize.

Zveme také církve, aby se se svými vlastními aktivitami v jejich městě nebo obci přidali k Modlitbě za domov ve dnech od 14. do 28. října 2023. Církve mohou připomenout, že stát je nedílnou součástí světa, který stvořil Bůh, pozemské úkoly křesťanů v rámci společnosti i naději, kterou máme v Ježíši Kristu. Uvítáme co nejširší spolupráci mezi církvemi a obcí nebo městem.

V pátek 13. října 2023 zveme rodiče s dětmi natvořivé odpoledne s Pavlem Helanem v rámci Modlitby za domov od 15.00 do 18.00 do Církve bratrské v Praze 1, které připravujeme ve spolupráci s Veselou školou.

Modlitbu za domov pořádá Ekumenická rada církví s podporou Ministerstva kultury a ve spolupráci s dalšími partnery. Hlavní mediálním partnerem je Česká televize.

Další informace k letošnímu ročníku Modlitby za domov a jak se k Modlitbě za domov připojit naleznete na webové stránce www.modlitbazadomov.cz.

 

Aleš Čejka

 

 

Přejít na hlavní stránku Modlitby za domov

  www.facebook.com/modlitbazadomov

 

Organizuje Ekumenická rada církví v ČR ve spolupráci s církvemi a dalšími partnery. Hlavní mediální partner je Česká televize